5 tipů pro správný výběr kurzu pro děti

Nejdříve je potřeba zorientovat se v nabídce kurzů. Jojo Gym nenabízí jen gymnastiku, ale vybírat můžete i z dalších, třeba i méně známých, sportovních disciplín: parkour, tricking, akrobacie na šálách, rokenrol, ropeskipping, skoky na trampolíně, beachvolejbal, kondiční trénink, lezení na stěně.

Pro lepší představu o tom, co který kurz nabízí, využijte možnost zkušebních lekcí. Ty standardně probíhají každý první týden v pololetí, nebo po domluvě i kdykoli jindy v průběhu roku. Na zkušební lekci se děti mohou již aktivně zapojit do cvičení a Vy můžete být přítomni přímo v tělocvičně a vidět tak vše zblízka.

Všechny Jojo kurzy mají nezávodní charakter, jsou tedy otevřené pro všechny děti jako základní seznámení s gymnastickými disciplínami. Pokud pozorujete děti při spontánním pohybu, vidíte, zda jsou více běhavé, odrazové, rychlé, mají sílu v rukách, bojí nebo nebojí se výšek atd. Vyberete-li sport, který tyto přirozené schopnosti dítěte rozvíjí, je pravděpodobné, že děti bude bavit a i v kurzech mohou dosáhnout skvělých výkonů.

Do našich kurzů děti rozdělujeme podle věku, to je významné kritérium při výběru. Snažte se tedy vyhledat kurz, do kterého děti patří věkem. Výrazné věkové rozdíly při tréninku jsou ve většině případů na úkor jeho kvality.

Zohledněte, zda je vaše dítě spíše pokročilejší a dravější cvičenec, nebo začátečník. Gymnastiku a parkour nabízíme ve variantách 60 nebo 90 min, přičemž začátečníkům doporučujeme 60 minutové lekce. Pokud bude dítě ve skupině na výrazně jiné úrovni než většina, může nastat problém s motivací a radost z postupného učení není taková.