Ve středu 5. června 2024 od 17:30 – 19:30 hodin proběhne v baletním sále beseda s  doc. Mgr. Jiřím Balášem, Ph.D., vstupné je dobrovolné. Registrujte se zde.

Edukační seminář je určený pro rodiče sportujících dětí. Od odborného lektora se dozvědí, jaké jsou benefity lezení, jak je u tohoto sportu udržet i v období dospívání, kdy se jejich zájmy přesouvají jiným směrem. Jak z dítěte skrze sport vychovat zodpovědného a sebevědomého jedince?
Kromě motivace překonávat své hranice a možnosti se rodiče během semináře seznámí se zásadami bezpečnosti lezení u mladých sportovců. Jak má vypadat správná příprava a vybavení pro lezení. Jaké jsou rozdíly mezi lezením na umělé stěně a na skalách.

Témata:

  • benefity lezení
  • dětská zranění a raná specializace
  • typický vývoj výkonnosti u mladých lezců
  • správná kondiční  a technická příprava
  • vhodné vybavení pro lezení

 

Přednášející:  doc. Mgr. Jiří Baláš, Ph.D.

Akademický pracovník na Katedře atletiky, sportů a pobytu v přírodě a v Laboratoři sportovní motoriky FTVS UK Praha; zaměření na diagnostiku ve sportu a zátěžovou fyziologii. Garant specializace Trenér sportovního lezení a Výchova v přírodě.

Aktivní lezec na skalách i v horách. Dlouhodobě působil a působí jako lektor instruktorů lezení na umělých stěnách a na skalách a připravuje trenéry sportovního lezení.  Je zvaným hostem na mezinárodní symposia o tréninku v lezení a členem mezinárodní asociace zabývající se výzkumem v lezení (IRCRA).   V roce 2024 garantoval trenérský kurz pro mezinárodní trenéry sportovního lezení  IFSC (International Federation of Sport Climbing).